بازاريابي و فروش
درباره بازاريابي و فروش

در مورد غير قابل تفكيك بودن خدمات 

مطلبي ديگر از بازاريابي خدمات وجود دارد به اين صورت كه خدماتي كه ارائه داده ميشود به صورتي هستند كه قابل تفكيك نيستند . باز براي اين مورد مثالي براي روشن شدن شما ميزنيم.  شما نمي توانيد يك اجراي زنده را با خود به جاي ديگر منتقل كنيد و در آنجا مصرف كنيد. در واقع مصرف كننده قسمتي از فرايند توليدي است كه همزمان آن را مي خرد و همزمان توليد مي شود. مثل تست چشم و آرايش. يكي از مزاياي ان اين است كه وقتي مي بينيد كه از آرايش تان راضي نيستيد به آرايشگر مي گوييد و اين در دم به معني افزايش كيفيت است ولي شما با محصول نمي توانيد اين كار را بكنيد. يكي از خصوصيات ديگر ان اين است كه خدمات نزديك كسي است كه آن را مصرف مي كند حال آن كه اجناس در مركزي يا كارخانه اي توليد مي شود و از مزاياي توليد انبوه برخوردار است. اين محلي سازي به معني تفكيك ناپذيري آن است.

در مورد متغيير بودن بازاريابي خدماتي 

نكته ايي در اينجا و در بازاريابي خدماتي اهميت دارد توجه كنيد كه در خدماتي كه هر كس براي بازاريابي انجام ميدهد در هر فرد متفاوت است و متغير است. مثالي كه ميتوان در اينجا زد شما در دو نوبت مختلف اتومبيل تان را براي خدمات يكسان به يك تعميرگاه مي بريد و كارتان در دو زمان مختلف تمام مي شود و رضايتمندي متفاوتي را تجربه كنيد. اگر موسيقي دلخواه تان را روي موسيقي گوش دهيد هر بار تجربه يكساني را خواهيد داشت ولي اگر همان موسيقي را در دو كنسرت مختلف گوش دهيد هر بار تجربه متفاوتي خواهيد داشت.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۱۱:۲۰ ] [ نادر رفيعي ] [ نظرات (0) ]
اگر دمورد قانون مهم پارتو اطلاعاتي نداريد ميتوانيد از اين مطلب كمك بسزايي بگبربد ما شما را با اين قانون آشنا ميكنيم تا بهتر در كسب موفقيت تلاش كنيد. يك قانوني كه بسياري از افراد از آن استفاده ميكنند. قانون طلايي 20 به80 نگاهي هوشمندانه به فعاليت انسانها مي باشد با توجه به اين قانون شما در فعاليت فروش و استراتژي برنامه بازاريابي مي توانيد حدا كثر بهره را از فعاليت خود ببريد در هرنوع از كسب و كارها نقاط حساس و گلوگاهي آن فعاليت وجود دارد كه با راهنمايي گرفتن از مشاورين كسب و كار مي توانيد، با دسترسي و انجام ان عمل مي توانيد با فعاليت كم ولي هوشمندانه به اهداف خود برسيد بر طبق قانون پارتو 80 درصد موفقيت شما مربوط به 20 درصد از فعاليت شما مي شود مابقي فعاليت هاي شما بي اثر خواهد بود
 

كسب موفقيت با قانون پارتو

شما براي اينكه اين 20 درصد را افزايش دهيد بايد توانايي شناخت اين گلوگاه و نقاط اهرمي فعاليت خود را داشته باشيد با تدوام ان فعاليت درصد موفقيت خود را افزايش دهيد اين قانون مثلا مي گويد 80 در صد در سود شما مربوط به 20 درصد از مشتريان شما مي باشند و مسئله كه مهم است چگونه 20 در صد را افزايش دهيم و 80 دصد را كم كنيد. 
با تمركز روي شاخص هاي فعاليتهاي كسب و كار خود و تشخيص بهترين فعاليت مي توانيد از اين قانون بصورت عكس استفاده كنيد تا 80 درصداز مشتريان حاصل بكارگيري 20 درصد از فعاليتها و منابع شما و كسب و كار شما باشد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۰:۳۵ ] [ نادر رفيعي ] [ نظرات (0) ]

 شناخت طراحي و تفكر برند هاي b to b 

اين شركت در مورد كارهاي خود و طراحي هايي كه ارائه ميدهد بسيار برنامه ريزي ميكند و لازم ميداند كه در اين مورد بسيار فعاليت كند اين اصول برنامه ريزي و تفكر در مورد طرح كار بسيار اهميت دارد. بسياري از برندهاي B to B اينگونه تصور مي كنند كه اگر شرح فعاليت هايشان را به شكلي پيچيده و تو در تو بنويسند، كار بزرگي انجام داده اند.
FedEx الگوي بزرگي در ساده سازي پورتفوليو است. از يك استراتژي برنامه بازاريابي اصلي برند ثابت و قوي تا استفاده منطقي از رنگ ها نشان دهنده انتقال موثر برند در اين شركت است. مانند Kinko’s و FedExOffice

انتخاب روش هاي مصرف كننده پسندتر در هر چيز از ساختار شرح فعاليت ها گرفته تا ارتباطات و طراحي، نهايتاً به شكل تجارت بيشتر با مخاطبان اصلي باز مي گردد. امروزه ارتباط نداشتن با تمام مخاطبان يك فرصت از دست رفته به شمار مي آيد. كودك 7 ساله شما نيز بايد بفهمد كه شركت شما چه كاري انجام مي دهد هر چقدر هم آن كار پيچيده باشد.

ورود مصرف كنندگان به فرآيند كسب و كار b to b

يك مورد در شركت هاي  B to B  وجود دارد كه مهم و اساسي است  آنها سعي ميكنند چيزهايي را انتخاب كنند ه به مصرف مردم باشد. و اين عامل اثر گذاري بيشتري را در كارشان دارد. 3M با مركز نوآوري خود مثالي بهتر در اين مورد ارئه مي دهد. جايي كه مصرف كننده ها دعوت شده اند تا هم آفريني كرده و به شركت كمك كنند تا براي نوآوري خود برنامه هاي كاربردي و تحول آفرين در بازاريابي و فروش  ارائه دهد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۳۶:۴۳ ] [ نادر رفيعي ] [ نظرات (0) ]

 كيفيت سوله دست دوم در كرمان

سوله هاي دست دوم در كاربرد و كارايي آنها بسيار زياد اهميت دارند . سوله دست دوم در شهر كرمان با كيفيت و امكانات كامل در زمينه ي فروش بسيار زياد ميتواند كمك در كم كردن هزينه هاي شما باشد. اين شهر با فعاليتهاي بي نظير خود در امر سوله سازي توانسته است خدمات  زيادي را براي مكانهاي توليدي آموزشي و مذهبي و غيره انجام دهد . اين شهر در ساخت و اجاره ي سوله با بهترين امكانات در خدمت مردم شهر كرمان و شهرهاي ديگر ميباشد. شما ميتوانيد با اطمينان در كيفيت و قيمت مناسب اين سوله ها و سازه هاي ديگر را از اين شهر تهيه كنيد.ما نيز مفتخريم كه با ارائه انواع سوله هاي نو همچين سوله دست دوم در خدمت شما همراهان و فعالان در صنعت باشيم.

 

  بهترين سوله سازي ها در كرمان

اسكلت فلزي در اين شهر بسيار سازنده هاي متخصص و ماهري را دارد و فعاليتهاي زيادي را ارائه داده اند. سوله سازي امريست بسيار كاربردي كه در بسياري از موارد مثل فروشگاهها و ورزشگاهها ،كارخانه ها ....استفاده ميشود. اين سوله ها در بهترين كيفيت در كرمان يكي از شهرهاي سوله سازي ساخته ميشود. شركت ها و كارخانه هاي بزرگ سوله سازي در كرمان در زمينه ي ساخت سوله هاي صنعتي ، سازه هاي سبك و سنگين و سوله دست دوم با بسياري از نهادهاي سازندگي  دولتي و خصوصي همكاري ميكند و به عنوان كار آفرين برتر شناخته شده اند.

سوله دست دوم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ دى ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۵۶:۴۷ ] [ نادر رفيعي ] [ نظرات (0) ]

ارتباط گرم با مشتري در كار

براي برقراري ارتباط با مشتري حتما نكاتي را رعايت كنيد اين مطلب براي شما مواردي را به عنوان راهنمايي بيان ميكند تا شما در اين زمينه مهارت لازم را كسب كنيد و ارتباط با مشتري را بهتر كنيد. به جاي ارتباطات خشك و سرد، يك بازارياب مي تواند با استفاده از بازاريابي شبكه هاي اجتماعي ارتباط با مشتري را به نقطه ي گرمي برساند و سپس اولين تماس را با او بگيرد. با استفاده از شبكه اجتماعي لينكدين ميتوانيد با افراددر ارتباط باشند كه مخاطبين هدف باشند همچنين با استفاده از google analyitcs مي توانيد ميزان زماني كه كاربران وارد شده از لينكدين در وب سايت تان صرف كرده اند را بررسي كنيد. هر مقدار زمان بيشتري را در سايت گذرانده باشد ، به اين معناست كه ارتباط معنادارتري بين شما و مخاطبانتان در شبكه‌ هاي اجتماعي به وجود آمده است . زماني كه مشتريان هدف خود را در شبكه هاي اجتماعي يافتيد، از طريق ايميل به راحتي مي توانند ارتباط برقرار كنند يا در توييتر و فيس بوك براي برقراري ارتباط پيام ارسال نمايند .اين روش براي كساني كه پستهاي شما را در شبكه هاي اجتماعي لايك كرده يا به اشتراك گذاشته اند بهتر عمل خواهد كرد
 

اشتراك هوشمندانه در بازاريابي 

تعداد دنبال كنندگان در شبكه هاي اجتماعي ارتباط كمي با كساني دارد كه پستهاي شما را مي بينند. فقط كساني كه در لحظه ي انتشار آنلاين باشند و يا نامشان تگ شده باشد، مطلب شما را خواهند ديد. پس براي دريافت نتيجه بهتر و بيشتر ديده شدن مطلب يا تبليغ  از طريق بازاريابي موتورهاي جستجو خود يك مطلب را چند بار و با لحنهاي مختلف با استفاده از ابزارهايي مانند hootsuit يا توسط خودتان به اشتراك بگذاريد. البته براي جذاب تر شدن صفحه هاي اجتماعي خود بهتر است ميان هر بار تكرار مطلب ديگري نيز پاپليش شود

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۳۳:۱۸ ] [ نادر رفيعي ] [ نظرات (0) ]

 منابع و هزينه ها در بازاريابي 

يك قسمتي در بازاريابي وجود دارد كه بر روي آن بسيار تاكييد شده و اصطلاحي را براي آن بكار ميبرند اين زماني اتفاق مي آفتد كه رشد و سهم كار و در آمد به اين صورت در بازار شكل ميگيرد.رشد زياد و سهم كم هنگامي كه كسب و كارها منابع و هزينه هاي زيادي براي توليد و … محصول انجام داده اند و در عوض، درآمد و بازدهي كمي دارند در ماتريس بوستون به آنها علامت سئوال مي گويند. در ماتريس بوستون آنها دو انتخاب پيش رو دارند. مي توانند به ستارگان تبديل شوند و يا اينكه از بازار خارج شوند.

ستارگان در بازاريابي 

رشد زياد و سهم زياد در اين شرايط كسب و كار همانند ستاره مي درخشند با وجود رقابت شديد اين كسب و كارها سود قابل قبولي نصيبشان مي شوند مديران كسب و كار اگر بتوانند شرايط خود را در بازار حفظ نمايند قابليت تبديل شدن به گاوهاي شيرده دارند .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۱۶:۱۲ ] [ نادر رفيعي ] [ نظرات (0) ]

استفاده از محصول و معرفي در بازار 

سعي كنيد بهترين روشها را در معرفي محصولات و حتي انتخاب محصولات داشته باشيد محصولات بسيار اهميت دارند و در بازاريابي به شما كمك كرده و موفقيت را با رعايت اصول معرفي بدست مي آوريد.  در مرحله معرفي ابتدا محصولات و توليدات به بازار معرفي مي شوند و براي جذب  و ورود به بازار تلاش مي شود نقش روابط عمومي در اين مرحله بسيار تاثير گذار است  . در مرحله معرفي بازاريابي  به كندي صورت مي گيرد و رشد آن بسيار كند است و رقابت در اين مرحله خيلي جدي نيست .طرفداران محصولات جديد غالبا كساني هستند كه اهل ريسك مي باشند و ترجيح مي دهند در استفاده از محصولات جديد پيش قدم باشند در اين مرحله حاشيه سود بسيار پايين است در برخي موارد كسب و كار ممكن است دچار ضرر مي شود

مرحله رشد بازرا و چرخش محصول

اين مرحله زماني است كه محصول به خوبي در بازار پذيرفته شده و بازاريابي از روش هاي مختلف سنتي و ديجيتال ماركتينگ انجام شده و فروش افزايش يافته است. در اين دوره فروش محصول داراي نرخ رشد افزايشي است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۵۸:۳۰ ] [ نادر رفيعي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 11
دیروز : 4
افراد آنلاین : 1
همه : 2492
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب